KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17453533

nr 1745 3533

Tor Hörlin

(1899-1985), Sverige

Oljemålning, Bärbuske, Monogramsignerad, dedikation a tergo. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 58x69 cm

Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 1 december 2025
kl 18:26:46

27/11 20:08:50 1      100 kr
1/12 12:27:56 2      Vinnande bud

Tor Hörlin

Läs mer om Tor Hörlin