KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17453533
nr 1745 3533
Tor Hörlin
(1899-1985), Sverige
Oljemålning, Bärbuske, Monogramsignerad, dedikation a tergo. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 58x69 cm
Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 december 2025
kl 18:26:46
27/11 20:08:50
100 kr
1/12 12:27:56